Вимагаємо заборонити вивчення російської мови у закладах освіти – Палійчук

Вчора відбулося засідання постійної комісії Чернівецької обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту та молодіжної політики під головуванням депутатки від Європейська Солідарність Оксани Палійчук.

Голова комісії запропонувала повторно винести на розгляд сесії Чернівецької обласної ради проєкт рішення «Про визнання 2022-го роком УПА» у зв‘язку з 80-літтям з Дня створення УПА, що дозволить активізувати з 1 вересня просвітницьку роботу з даного напрямку в освітніх закладах та установах культури.

Оксана Палійчук також ініціювала звернення до Верховної Ради України та Міністерства освіти і науки України «Про заборону вивчення російської мови в державних та комунальних закладах освіти України», наголосивши, що є неприпустимим навчання мовою агресора українських дітей та вивчення мови агресора в закладах освіти України, виділення коштів з державного бюджету на друк підручників російської мови. За бажанням, громадяни можуть реалізувати потребу у вивченні російської мови у приватному порядку.

«17 червня 2022 року на засіданні Ради Європи було рішуче засуджено агресію РФ проти України, висловлено солідарність Комітету експертів з усім українським народом та прийнято висновок про неприйнятність того, що російська федерація продовжує використовувати становище російської мови, як мови нацменшини в Україні, у якості виправдання військової агресії в Україні. Вважаємо неприпустимим, що в умовах війни в Україні з державного бюджету виділяються кошти на вивчення мови агресора – російської (друк підручників, оплата праці вчителів) як одного з інструментів втілення «русского міра» й «приводу» для кривавої агресії в Україні», – сказала Оксана Палійчук.