Марш Незалежності – демонстрація сили та звитяги України

24 серпня – найважливіший день для кожного свідомого українця.

І символічно, що вся команда “ЄС” з Буковини були у самому центрі столиці на багатотисячному Марші Незалежності.

Герої АТО та ООС, волонтери, громадські активісти, всі – кому не байдуже разом з П’ятим Президентом України, лідером партії “Європейська Солідарність” Петром Порошенком з дружиною Мариною, Героєм України, генералом-лейтенантом Михайлом Забродським, керівником штабу “ЄС” Олександром Турчиновим, народними депутатами.

Учасники акції несли величезний банер із гаслом “З Незалежністю не жартують“.

Голова правління «Центр актуальних місцевих ініціатив» Михайло Павлюк та заступник Сергій Добржанський, голова Громадського руху “Місто для всіх” Василь Максимюк, голова ГО “Інститут політичних і геополітичних досліджень” Сергій Бостан, голова ГО “Гідність Буковини” Наталія Фрунзе спілкувалися державниками – членами партії ЄС щодо викликів перед Незалежністю України, про шляхи подолання кризи, про те, що вони бажають українцям у такий день.

Основний виклик – це реванш проросійських сил, ситуація у Збройних Силах Україна, нівелювання складових національної ідентичності. Як це подолати – об’єднатися навколо тих людей, які живуть з Україною в серці та знають конкретний план виходу з кризи.

На початку заходу буковинці разом з сотнями тисяч українців зі всіх куточків держави, співаючи гімн та скандуючи “З Незалежністю не жартують!”, рушили від Бульвару Шевченка до Майдану Героїв. Далі одна велика українська родина пройшла Хрещатиком до Майдану Незалежності. Учасники вшанувати загиблих героїв біля Стіни Пам’яті у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

“Святкування річниці Незалежності – це вшанування всіх героїв, які століттями працювали й боролися заради того, щоб цей день настав. Святкування цього дня – це демонстрація сили та звитяги нинішнього покоління українців. На жаль, не всі це розуміють, – сказав Петро Порошенко на Майдані Незалежності. – Своєю волею, своєю Незалежністю ми з вами не поступимось ніколи. Україна дихає свободою. Це її кисень”.

Надалі – Майдані Незалежності сотні активістів розгорнули Прапор Єдності довжиною 33 метри. Синьо-жовтий стяг, який завдяки ініціативі активістів ГО “Справа Громад” почав свій шлях у Полтаві 20-метровим, подорожував по всій Україні. Громадські активісти у 23 містах дошивали свої частини, залишали свої побажання єдності, свободи та перемоги. Координатор ГО “Справа Громад” Віталій Гайдукевич розповів, що на 30 річницю Незалежності України наступного року його знову розгорнуть у серці нашої держави.

Вкрай важливо, що поряд з Державним Прапором України, прапором ОУН УПА, прапорами з гаслами та емблемами збройних формувань – учасників заходу, українці на Марші Незалежності розгортали прапор Білорусії на підтримку наших сусідів, які сьогодні торують такий непростий шлях до волі та свободи. Жыве Беларусь!