Бостан Сергій: “Хотин протестує, бо влада не чує”

(фото ТВА)

Децентралізація у Чернівецькій області почала відбуватися централізовано, з порушенням усієї логіки цієї реформи, закладеної у 2014 році. Новий поділ області на укрупнені райони відбувся кулуарно, на догоду окремим депутатам та місцевої влади. У мешканців Хотину не було іншої можливості привернути уваги до цієї проблеми, ніж вдатися до акції протесту з перекриттям траси.

Підміна понять, використання окремих положень Методики щодо визначення центрів новоутворених районів, відсутність цілісного і комплексного підходу до вирішення питання нового районного поділу області, небажання місцевої влади на депутатів-мажоритарників консультуватись з громадами та експертним середовищем призвели до численних конфліктних ситуацій, як на рівні формування громад, так і визначення центрів укрупнених районів.

Дана політика влади збурила місцевих жителів, призвівши до перекриття доріг, організації мітингів і демонстрацій, пікетування будівлі районних та обласної адміністрації.

Заступник голови Черінвецької міської організації партії Сергій Бостан прокоментував хід реформи місцевого самоврядування в області та виокремив основні проблеми.