Михайло Павлюк про скорочення видатків для місцевих бюджетів в умовах “боротьби” з коронавірусом

“За ситуації, що зараз склалася, перенаправляти видатки з інших статей на охорону здоров’я та військових сьогодні потрібно. Але якщо проаналізувати пропозиції, запропоновані Урядом, ідея про скорочення видатків на 98 мільярдів не зовсім зрозуміла. Тому, для початку, Уряду необхідно пояснити, які саме статті видатків в Україні є першочерговими. Це означає, що цей Уряд має план дій, бачення.

Проте, багато статей скорочені без пояснення. Зокрема, щодо освіти та культури. За незрозумілим принципом. Наразі ж, до прикладу, не зовсім зрозуміло логіку з приводу так званого Стабілізаційного фонду, який хочуть ухвалити в межах державного бюджету, як окрему статтю видатків, якою Уряд буде в ручному режимі керувати та змінювати її для першочергових потреб. Які це потреби? Чому саме ці потреби?

Натомість, виникає питання: чи була така необхідність скасовувати “Нову українську школу”? Це одна з ключових реформ, якою всі пишаються. Чи була необхідність забирати майже 8 мільярдів з Державного фонду регіонального розвитку? Це ключова стаття видатків від 2015 року для будівництва великих проектів на місцях. У Чернівецькій області є низка об’єктів, які фінансуються з ДФРР. Їх виграє територіальна громада чи обласна комунальна установа, які необхідно отримати підтримку з державного фінансування. А його тепер повністю скасовують.

Так само Програма соціально-економічного розвитку, яку розглядали за зверненням депутатів-мажоритарників. З нею також було пов’язано кілька проектів ОТГ, які з 2015 року успішно втілювали у нас на території області. Зараз статтю вирішили повністю скасувати. В останніх змінах, які мало не на коліні пишуть, дуже незначну частину коштів під цю програму все ж вирішили лишити. Одразу виникає питання – для кого? Для лояльних нардепів, які складають монобільшість? Вони й раніше не вболівали за ці проекти, і зараз не будуть.

Звичайно, ключовими повинні бути проблеми охорони здоров’я, військових, підтримка пенсійного фонду та вугільної галузі тощо. Але чому урізують вкрай важливі статті та не вказують жодної конкретики щодо їх перерозподілу? “Боротьба з коронавірусом” – надто абстрактне поняття для виділення коштів сьогодні. Так можна було говорити пів року тому. Зараз же Уряд повинен конкретизувати, на що саме ідуть кошти, призначені для боротьби з коронавірусом.

Добре, що маємо профспілки, активний неурядовий сектор, проєвропейські опозиційні фракції, до пропозицій яких при внесенні змін до Держбюджету частково дослухалися. Тому маємо бути усі пильними й надалі”.