Фракція “Європейської Солідарності” Чернівецької міської ради виступила одним з ініціаторів звернення до Президента України проти створення Консультативної ради з бойовиками

Консолідуючись з учасниками АТО, волонтерами, науковцями, громадськими діячами краю, фракція “Європейської Солідарності” виступила за звернення Чернівецької міської ради до Президента України проти створення Консультативної ради з бойовиками. У тексті звернення просили Президента України Володимира Зеленського не йти на поступки Москві та не допустити включення до Консультативної ради у тристоронній Мінській групі участі бойовиків.

В той час коли увага переважної більшості українського суспільства зосереджена на проблемах, прямо пов’язаних зі світовою пандемією коронавірусу, у діях окремих державних службовців Офісу Президента України вбачаються ознаки державної зради. Ми, депутати Чернівецької міської ради, висловлюємо глибоке занепокоєння тим, що діюча українська влада вирішила задовільнити ще одну забаганку Москви та підписала 11 березня «Рішення тристоронньої контактної групи про заснування так званої Консультативної ради», в якому представники України й так званих «ДНР» і «ЛНР» будуть на рівних обговорювати політичні питання. Без Російської федерації. Вона, згідно з цим документом, просто спостерігач, як Франція, Німеччина та ОБСЄ. Більш того, цим «Рішенням» визнається правосуб’єктність російських окупантів, як окремої переговорної одиниці, а народ України протидіє їхній легітимізації шостий рік і ніколи на це не погодиться. Російська Федерація, яка де-юре і де-факто є агресором проти України, цим «Рішенням» ставиться на один щабель із ФРН, Францією та ОБСЄ. Таким чином кремлівська версія про «внутрішній конфлікт в Україні» отримує визнання з боку самої України, а Росія видає із себе «миротворицю». Тож застерігаємо владу, яка виявилася абсолютно неспроможною підготувати країну до атаки коронавірусу, – не користатися ситуацією, пов’язаною з обмеженням масових заходів, щоб протягнути низку антиукраїнських рішень в інтересах Москви. Цю занепокоєність поділяють наші жителі Чернівців – учасники АТО, волонтери, представники наукового та експертного середовища, підприємці та небайдужі громадяни”, – йдеться у зверненні.

Голова фракції “Європейська Солідарність” в Чернівецькій міській раді Василь Максимюк відзначив: “Проросійські сили заводять нашого молодого та ще недостатньо досвідченого Президента в глухий кут. До прикладу, попередні домовленості передбачали розведення військ в районі Гнутово. Потім Росія “протиснула” ідею розведення сил біля Золотого та Щастя. Бо під Гнутовим стоять армійські військові резерви. Тепер Москва намагається домогтися виконання ще однієї своєї забаганки та легалізувати бойовиків шляхом створення Консультативної ради”.

Проте, незважаючи на велику підтримку з боку ветеранів АТО, волонтерів, громадськості міста, депутати провалили дане голосування.