Петро Порошенко: Позов філії РПЦ щодо скасування реєстрації Православної церкви України – це ознака російського реваншу і загроза національним інтересам нашої держави

Команда партії “Європейська Cолідарність” готова надати юридичну підтримку Православній церкві України для її захисту від російської атаки – внаслідок судового позову української філії РПЦ про скасування державної реєстрації помісної Православної Церкви України. Про це заявив лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко у своєму зверненні

“Позов української філії Російської православної церкви з вимогою скасувати державну реєстрацію автокефальної Православної Церкви України, нашої церкви – це є не церковне питання. Це питання національної безпеки України, яке потребує уваги і президента України, і РНБО. І теза про те, що Українська Держава не повинна втручатися в церковні справи – це лише красива теорія, а в суворій дійсності вона означає байдужість до втручання російської”, – наголосив Петро Порошенко.

Позов з’явився, щойно керівництво української філії РПЦ разом з лідером Опоблоку Новинським з’їздили до Москви, – зауважив Петро Порошенко. За його словами, це яскрава ілюстрація російського реваншу, контури якого стають все чіткішими. Здійснюється очевидна атака на наші цінності, на фундамент державності, який потребує посиленого захисту, – переконаний лідер партії.

“Європейська Солідарність” йде на вибори для того, щоб у Верховній Раді дати відсіч силам реваншу, битися за українські цінності і захистити їх від прокремлівських “п’ятих колон”: “опоблоків” чи “опоплатформ”. Питання про нашу духовну незалежність від Кремля належить до сфери національної безпеки. І воно було, є і буде залишатися в центрі уваги нашої команди”, – наголосив Петро Порошенко.