Володимир Куліш зустрівся із студентами Сучавського університету імені Штефана чел Маре

У рамках договору про співпрацю між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Сучавським університетом імені Штефана чел Маре в область для участі в Літній школі мови, культури та цивілізації прибуло 15 студентів Сучавського університету.

Зокрема, програмою перебування передбачено відвідування іноземними студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, зустрічі з керівним та викладацьким складом ЧНУ, Генеральним Консулом Румунії в Чернівцях, екскурсійний огляд визначних пам’яток Чернівців.

Сьогодні, 1 липня, відбулась зустріч іноземних студентів з головою Чернівецької територіальної організації партії “Соліданість-БПП”, першим заступником голови обласної державної адміністрації Володимиром Кулішем, під час якої студентську молодь ознайомлено із особливостями регіону.

Посадовець наголосив на тому, що Буковина – багатонаціональний край, де завжди панували толерантність та міжетнічна злагода. «Влада з великою повагою ставиться до всіх національних громад краю, в області створюються всі умови для задоволення як освітніх, так і культурних потреб представників різних етнічних громад», – зазначив перший заступник голови обласної державної адміністрації.

Під час зустрічі гостей поінформовано про стан українсько-румунського співробітництва на рівні регіонів. Зокрема, Володимир Куліш відзначив важливість реалізації проектів транскордонного співробітництва за участі України та Румунії «Верхній Прут», «Чотири регіони для Європи» тощо. «Знаковою подією є підписання угоди про малий прикордонний рух, – наголосив посадовець. – Це посилює торгово-економічні відносини між нашими країнами». Окрему увагу приділено питанням співпраці у галузі освіти. Зокрема, відзначено налагоджену систему обміну школярами та студентами між українськими та румунськими закладами освіти.

У контексті обговорення останніх подій в Україні перший заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Куліш висловив вдячність Румунії та румунській спільноті за підтримку, яку вона надає Україні в такий складний час. «Дуже прикро, що після десятиліть незалежності українці змушені знову відстоювати свою державу», – зауважив посадовець.

За матеріалами прес-служби ОДА

1, 2, 3