Перехід на цифрове мовлення стартуватиме вже наступного року

В рамках роботи регіональної робочої групи з питань підготовки та переходу на цифрове телерадіомовлення та вимкнення телебачення на території Чернівецької області, сьогодні, 18 червня, відбулася зустріч голови Чернівецької територіальної організації “Солідарність-БПП”, першого заступника голови обласної державної адміністрації Володимира Куліша та представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Чернівецькій області Любові Нечипорук.

«За короткий час необхідно вжити організаційно-технологічні заходи, які дозволять зробити процес переходу від аналогового до цифрового телебачення більш ефективним і не створить додаткові незручності споживачам телеінформаційного продукту і телерадіоорганізаціям краю», – відзначив Володимир Куліш.

Цифрове наземне ефірне мовлення буде реалізовуватись у стандартах DVB-T та DVB-T2 у смугах радіочастот, визначених Планом використання радіочастотного ресурсу України. Вимкнення аналогового телебачення з одночасним переплануванням і впровадженням цифрового ефірного телебачення відбуватиметься поетапно. Буковина, разом із Івано-Франківською, Хмельницькою, Вінницькою та Одеською областями, віднесена до другого етапу.

«Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, зважаючи на необхідність розширення мережі цифрового покриття, насичення ринку пристроями для прийому цифрового сигналу та забезпечення можливості переходу аналогових мовників у цифру без перерви в мовленні, прийняла рішення, що остаточний перехід України на цифрове телебачення відкладається орієнтовно на 2017 рік, а початок відключення аналогового телебачення розпочнеться, найімовірніше, з березня 2016 року», – зазначила Любов Нечипорук.

За словами представника Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, телеканали, які використовуються НТКУ, ОДТРК, телерадіоорганізаціями місцевого (регіонального) мовлення, за умови нестворення завад цифровим мережам сусідніх країн, вимикатимуть в останню чергу. Наразі ж в Чернівецькій області без ліцензії на цифрове телевізійне мовлення залишаються дві телерадіоорганізації, які працюють в аналозі, – ТОВ «ТРК «ТВА» і МТРК «Чернівці». «Національна рада планує проліцензувати телерадіоорганізації, які мовлять в аналоговому форматі, але не отримали ліцензії на цифрове мовлення», – зауважила Любов Нечипорук.

Довідково.Цифрове телерадіомовлення має цілу низку переваг порівняно з аналоговим. Перш за все, мова йде про вищу якість зображення та звукового супроводу. Не менш важливою є й можливість у кілька разів збільшити кількість доступних телеглядачеві каналів.

За матеріалами прес-служби ОДА