Іван Рибак про пенсії, монетизацію субсидій, тарифи і домальовані постачальниками тепла та енергії платіжки

Підняття пенсій, монетизація субсидій, усі кроки у соціальній політиці держави на зниження тарифного тиску на громадян є стратегією, а не передвиборчим піаром. Про це говорили в ефірі телеканалу “112 Україна” за участю народного депутата України Івана Рибака.

“Індексація пенсій у пенсійному законодавстві прописана ще кілька років тому. Чому її не проводили, а тому, що кожна копійка тоді йшла на підтримку армії. Грошей у бюджеті банально не вистачало на таку компенсацію. Дехто думав, що пенсіонери цих коштів не побачать апріорі. Та ні, було вольове рішення Президента України повернути людям ці борги.

Бо саме зараз, у результаті ефективної роботи Президента, Уряду Україна вже вийшла на 3,4% ВВП, а тому гроші на індексацію пенсій є. Більше того, нам ефективно вдалося розрулити питання розмитнення “євроблях”, що додатково дало бюджетові понад 13 мільярдів гривень, які були теж спрямовані у Пенсійний фонд.

Дехто з політиків-популістів це суттєве підвищення пенсій українцям вже назвав підкупом виборців. Ну якщо це підкуп, то давайте таким чином будемо підкуповувати наших людей частіше, збільшуючи розміри підкупу.

Індексація пенсій стає регулярною, вона пов’язана з розміром інфляції та зростанням заробітної плати. Тож влада добилася того, що “підкуп” пенсіонерів стане постійним, аж до виведення їх пенсій на рівень європейських.

Одночасно сотні тисяч проблемних автомобілів розмитнено, вони тепер перебувають на українській реєстрації. Для того, щоби розмитнити ці автомобілі, євробляхери ще й завезли валютні кошти в Україну і запустили їх на фінансовий ринок, що теж є плюсом.

Ці кошти тепер потрапляють у кишені пенсіонерів, які купують українські товари, чим підтримують вітчизняну економіку. А пенсіонери якраз купують продукти українського виробництва, бо ні іномарки, ані нерухомість за кордоном наші пенсіонери не купують.

Що стосується комунальних тарифів, то тут теж рішення Уряду було правильним. У результаті монетизації субсидій, люди тепер самі розраховуватимуться за комунальні послуги і, відповідно, управлятимуть своїм споживанням, контролюючи якість послуг. А на зекономлені гроші братимуть участь у заходах з енергозбереження та тепломодернізації своїх будинків.

Раніше ж держава напряму розраховувалася з постачальниками, а ці монополісти свідомо завищували вартість і кількість енергії спожитої громадянами.

Тепер же, отримавши монетизовану субсидію, у тому числі з огляду на теплий лютий і березень, наші субсидіанти сукупно зекономлять мільярди гривень, які теж зможуть витратити на свої потреби. І цим вони автоматично підтримають українську економіку.

Уряд вже готує рішення з приводу штучно завищених платіжок монополістами у переддень монетизації, і вимагає від правоохоронних органів провести ретельне розслідування їхніх дій, які б’ють по кишенях споживачів.

Як на мене, правоохоронні органи мали би самі, без постанови Уряду займатися злочинами в енергетичній сфері. Уряд же має займатися питанням тарифоутворення на тепло-водопостачання, яке сьогодні надають комунальні підприємства. Це стосується і електроенергії, коли люди проплатили наперед, а їм тепер принесли дві платіжки: одну за електроенергію, а другу за її транспортування дротами.

І тут більше проблем у юридичних осіб, бо мільярди коштів незаконно вилучаються постачальниками з оборотніх коштів суб’єктів господарювання. Там теж були зроблені авансові платежі, які сьогодні намагаються продублювати, розділивши послуги, замість того, щоб повернути їх.

А зростання вартості електроенергії автоматично викликає зростання цін, у тому числі на товари першої необхідності.

Реакція Уряду якраз і є результатом наших звернень щодо затримки з поверненням проавансованих коштів юридичним платникам, про що нам на округах регулярно повідомляють наші виборці. У першу чергу керівники юридичних структур. А сьогодні на рахунках обленерго законсервовані мільярди коштів наших платників.

Ще раз наголошую, за тарифи з тепло-водопостачання відповідають муніципалітети, за завищені тарифи на електроенергію – обленерго, на газ – облгази.

Осіб, які мають конкретно відповідати за завищені тарифи є багато, і правоохоронні органи мають з цим розібратися. Адже всі норми споживання прописані Урядом чітко і доступно”, – наголосив Іван Рибак.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*