Іван Рибак: Маємо нові перспективи фінансування нагальних потреб Вижниччини, Кіцманщини, Сторожинеччини та Путильщини

“В черговий раз повернувся з виборчого округу, де провів багато зустрічей з людьми. Постійний діалог з жителями Сторожинецького, Кіцманського, Путильського та Вижницького районів Чернівецької області дає мені змогу бути в курсі місцевих справ, чути побажання та думки людей, вчасно реагувати на їх звернення та потреби.

Бо тільки спільними зусиллями, обговорюючи актуальні для громади питання, нам вдається разом знаходити позитивні рішення“, – каже Іван Рибак.

Завдяки такій плідній співпраці мешканців районів із народним депутатом за чотири роки вдалося досягнути неабияких результатів. За його сприяння Кабінетом Міністрів України з державного бюджету на соціально-економічний розвиток Вижниччини, Путильщини, Кіцманщини та Сторожинеччини, які входять до виборчого округу №202, виділено більше 57 мільйонів гривень. Але як наголошує парламентар, ще чимало питань потребують вирішення.

“Для змін в житті людини чотири роки – це значний період часу, але для тотального покращення якості життя у державі цього часу, звісно, замало. Але ми не опускаємо рук і продовжуємо проводити капітальний ремонт України. За період роботи народним депутатом у ВР восьмого скликання мені вдалося привернути увагу Уряду до багатьох потреб мешканців Чернівецької області. Продовжую працювати у цьому напрямку і надалі.

Зокрема, у Вижницькому, Путильському, Сторожинецькому, Кіцманському районах нам вже вдалося оновити сотні освітніх та медичних закладів, провести енергоефективні заходи по заміні вікон та дверей. Для багатьох шкіл, і не тільки, придбано сучасне мультимедійне та комп’ютерне обладнання. Також відтремонтовано низку будинків культури, клубів, бібліотек.

Постійно працюю над тим, щоб навчальний та виховний процес відбувався в комфортних умовах, за сучасної матеріально – технічної бази. Окремим завданням є оновлення приміщень дитсадків, спорудження нових дитячих ігрових та спортивних майданчиків. У зоні уваги розвиток інфраструктури міст, селищ та сіл округу, ремонт доріг, вуличного освітлення. Завдань – непочатий край.

Тому, повернувшись до столиці після роботи в окрузі, вирішив знову звернутися до Уряду з проханням виділити додаткові кошти з державного бюджету на соціально – економічний розвиток Вижницького, Путильського, Сторожинецького та Кіцманського районів Чернівецької області”, – повідомив Іван Рибак.

Так, за його словами, на Вижниччині є нагальна потреба у капітальному ремонті приміщень реанімації та гінекологічного і денного стаціонару Центральної районної лікарні. Також у заклад необхідно придбати медичне обладнання.

У Банилові планується проведення капітального ремонту приміщення ясел-садочку та встановлення енергоефективних ліхтарів на вулицях села.

У Берегометі теж потрібно капітально відремонтувати дитсадок “Росинка”, замінити вікна у ЗДО №4 “Веселка”, там теж люди просять оновити вуличне освітлення. Крім того, є потреба встановити енергоефективні ліхтарі і на вулицях в селі Слобода – Банилів. Необхідно оновити і навчальні заклади району. Так заплановано придбання спортивного інвентарю для Коритненської школи І-ІІІ ступенів та мультимедійного обладнання для кабінету фізики Лукавецької школи І-ІІІ ступенів.

Що стосується Вижницької ОТГ, то тут сподіваються на автомобіль для медиків Центру первинної медико – санітарної допомоги, а також на пожежний автомобіль для села Іспас. А ще потрібно оновити вуличне освітлення. У Мілієво ж необхідно замінити вікна та двері у місцевому дитсадку.

“Окремим питанням є оновлення інфраструктури у місті Вижниця, адже в наступному році на 26-й Міжнародний Гуцульський фестиваль сюди приїдуть тисячі гостей зі всієї України та зарубіжжя. Основне дійство відбуватиметься на території міста. Тому вважаю необхідним привести до ладу місцеві тротуари та сквери. Є потреба замінити крісла у місцевому кінотеатрі ім. Т. Шевченка. Тому я звернувся до Прем’єр-міністра, щоб наступного року Вижниця була серед пріоритетів, адже проведення такого культурного заходу є справою гонору усієї держави”, – заявив народний депутат.

Також Іван Рибак повідомив Уряду про потребу провести капітальний ремонт приміщення Замостянського сільського будинку народної творчості та дозвілля, який знаходиться на території Вашківецької ОТГ. Крім цього, тут необхідно замінити покрівлю, вікна та двері у сільському клубі села Вали. Окремої уваги потребує проведення капітального ремонту приміщення сільського клубу у селі Бабине.

Не залишилися поза увагою народного депутата й інші райони його округу. Так у Кіцманському районі заплановано провести капітальний ремонт приміщення Южинецького ФАПу із заміною вікон та дверей.

“Також отримав звернення від працівників Нижньостанівецької амбулаторії загальної практики сімейної медецини щодо потреби придбання медичного обладнання. З цим я також звернувся до Уряду. Окремо наголосив на потребі придбання меблів та мультимедійного обладнання для Кіцмансього інклюзивно-ресурсного центру, бо переконаний, що діти повинні виховуватися у комфорті, за належних умов, як-то безбар’єрність.

Також необхідно придбати комп’ютери для Верхньостанівецької школи та мультимедійне обладнання для Лашківської школи. У Шипинцях учні з нетерпінням чекають на відкриття шкільного басейну. Але потрібно ще провести капітальний ремонт котельні з монтажем обладнання, облаштувати вхід до приміщення басейну, а також виконати пусконалагоджувальні роботи.

Щодо Кіцманської ОТГ, то цього разу громада має перспективу фінансування з державного бюджету на капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці Шкільної у селі Суховерхів та оновлення вуличного освітлення на території ОТГ. Також планується замінити вікна й двері на сходових клітинах та у під’їздах будинків комунальної власності міста Кіцмань. Крім цього, необхідно придбати мультимедійне обладнання для Суховерхівської школи та комп’ютерне обладнання для Кіцманської міської ради.

Також вважаю необхідним підтримати ініціативу голови Кіцманської ОТГ Сергія Булеги щодо відкриття у колишньому приміщенні кінотеатру ім. Миколайчука культурно – спортивного центру для розвитку наймолодших мешканців Кіцманщини. Для цього необхідно розробити детальний план території для внесення змін до генплану міста Кіцмань. З цього приводу теж звернувся до Уряду з проханням виділити необхідні кошти”, – каже Іван Рибак.

За його словами, багато необхідно зробити і у Сторожинецькій ОТГ. Там потрібно замінити вікна у приміщенні державного пожежно-рятувального поста в селі Бобівці, провести капітальний ремонт приміщення дитсадка “Малятко” у Банилові-Підгірному. А ще замінити вікна та двері у приміщенні Сторожинецького інклюзивно-ресурсного центру.

Для Сторожинецьої школи №№3 планується придбати спортивне обладнання та інвентар, комплекти меблів, а також обладнання для кабінетів фізики, біології, хімії та трудового навчання. Крім цього, у Сторожинці необхідно замінити вікна у приміщеннях терапевтичного відділення Центральної районної лікарні та у дошкільному навчальному закладі “Сонечко”. Так само треба міняти вікна і двері у районному будинку національних культур.

Окремим рядком проходить придбання обладнання для дитячих ігрових майданчиків на вулицях Соборна, Б. Хмельницького, Прутська. Також необхідно придбати мультимедійне та комп’ютерне обладнання для навчальних закладів Сторожинецької ОТГ. Важливим для громади є і капітальний ремонт приміщень під шкільні майстерні, а також гаража для шкільного автобуса у Сторожинецькому ліцеї. І це також нагальні завдання, каже народний депутат.

“Знаю достеменно і про проблеми Путильщини. Тут необхідно провести капітальний ремонт сільського клубу села Гробище. Для самої Путили плануємо закупити гематологічні аналізатори та електрокардіограф для районної лікарні. Районний центр також потребує оновлення вуличного освітлення зі встановленням енергоефективних ліхтарів. Наші маленькі містечка, cела та селища мають бути освітлені, як і вулиці Чернівців чи Києва. Це безпека громадян, і у першу чергу – дітей.

Щодо Конятинської ОТГ, то тут громада наголошує на потребі придбати кухонне обладнання для закладів дошкільної освіти. Окремо є необхідність у придбанні меблів та мультимедійного обладнання для Конятинської школи І-ІІІ ст., комп’ютерів та меблів для Довгопільської школи І-ІІІ ст., а також комп’ютерного та мультимедійного обладнання для Конятинського ясел-садка, і я над цим працюю”, – наголосив Іван Рибак.

За словами народного депутата, у Селятинській ОТГ люди звернулися щодо необхідності проведення капітального ремонту приміщення Селятинського будинку культури та придбання для нього музичного обладнання. Облаштування санвузлів потребує Галицівська школа, капітального ремонту будинки культури у селах Шепіт та Плоска. Плосківська ДНЗ очікує на комп’ютерне та мультимедійне обладнання. Що стосується Усть-Путильської ОТГ, то тут необхідно зробити капітальний ремонт адмінприміщення Усть-Путильської сільської ради.

“Перед нами стоїть чималий перелік завдань, тому сподіваюся на розуміння з боку Уряду та чергову підтримку моїх ініціатив щодо покращення умов життя буковинців”, – наголошує народний депутат Іван Рибак.

Окремо потрібно зазначити, що за чотири роки роботи народного депутата Івана Рибака, завдяки його лобіюванню інтересів виборців на рівні Кабінету Міністрів, з Державного фонду регіонального розвитку на потреби Вижницького, Путильського, Сторожинецького та Кіцманського районів Чернівецької області було виділено майже 79 мільйонів гривень. Це немалі кошти.

Так лише на Кіцманщині було профінансовано будівництво другої нитки водогону Лужани – Кіцмань, реконструкцію будівель Шишківської та Киселівської шкіл, а також реконструкцію будівлі ясел-садка “Колосок” в селі Ошихліби. Виділено кошти на капітальний ремонт відділень районної лікарні, на реконструкцію шкіл у селах Кліводин, Валява, Нижні Станівці та Борівці. Крім цього, гроші були спрямовані на капітальний ремонт школи у селі Малятинці, а також на добудову спортзалу з внутрішніми вбиральнями в Оршівецькій школі.

Що стосується Вижниччини, то там з ДФРР профінансовано будівництво ясел-садка у селі Карапчів, а також добудову приміщення для груп у ясла-садку “Берізка” села Іспас.

Для Сторожинеччини вдалося добитися виділення коштів на реконструкцію туристичної мультифункціональної бази “Перлина гір” у селі Банилів – Підгірний, а ще на будівництво спортзалу та навчально-виховного комплексу у місті Сторожинець.

На Путильщині за останні чотири роки з ДФРР профінансовано будівництво Усть-Путильської школи на 240 учнів, реконструкцію очисних споруд селища Путила, капітальний ремонт інфекційного відділення районної лікарні, реконструкцію стадіону “Карпати” ім. А. Гусіна та капітальний ремонт районного будинку культури.
Тож робота триває.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*