Іван Рибак: Ми обговорили з молдовськими колегами не тільки “здоров’я” Дністра, а й спільно засудили агресивні дії Росії

Народні депутати від Буковини Іван Рибак та Григорій Тіміш взяли участь у черговому засіданні міжпарламентської групи дружби “Україна – Молдова”, яке 28 листопада відбувалося у Кишиневі.

Як розповів Іван Рибак, молдовську сторону, найперше, цікавила політична ситуація в Україні, події 25 листопада та російська агресія проти українських кораблів на вході в Керченську протоку. А також подробиці і наслідки пов’язані з введенням воєнного стану у кількох областях України.

“Тим більше, що до переліку регіонів, де введено воєнний стан, увійшли і дві області, що межують з Республікою Молдова: Одеська та Вінницька.

Наші сусіди висловили солідарність з українським народом та підтримали нелегке, але нагальне рішення України про введення воєнного стану.

Голова Парламенту Андріан Канду під час свого виступу засудив агресивні дії Російської Федерації в Азовському морі. Чим засвідчив, що наші партнери розуміють та підтримують дії української влади спрямовані на забезпечення миру та протистояння агресії проти України, як невідкладні.

Нас поєднує стурбованість діями путінської Росії, яка виходить за рамки україно-російського конфлікту, викликаного анексією Криму та вторгненням на Донбас російських збройних формувань. Елементи російської гібридної війни проти країн-сусідів відчувають усі.

Кремль намагається впливати на всі сфери життя – політичну, енергетичну та духовну”, – розповів Іван Рибак.

Він зазначив, що всі присутні погодилися з необхідністю напрацювати єдину стратегію протистояння агресивній Росії. Наші країни мають спільне минуле та спільне європейське майбутнє, і співпраця з Європейським Союзом є ключовою для наших держав.

“Це підтвердили учасники засідання міжпарламентської групи у своїх виступах. Окремою темою порядку денного було питання екології басейну річки Дністер. Його потужна екосистема забезпечує питною водою декілька українських та молдовських міст, а також столицю Молдови – Кишинів.

Крім цього, дністровська вода має велике значення для агропромислових комплексів двох країн. Тому питання “здоров’я” Дністра є дуже важливим для нашого регіону, і вимагає відповідальних державницьких підходів з боку обох країн. Було наголошено, що пойма Дністра є постійною турботою, домашніми завданнями екологів, біологів, іхтіологів двох країн.

І я, як голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету ВР з питань екологічної політики, запевнив наших молдовських колег, що Україна ретельно переймається станом басейну Дністра, та усім спектром пов’язаних з цим екологічних питаннь. У тому числі тими, котрі виникають через функціонування каскаду гідроелектростанцій, а також Дністровської ГАЕС.

Я повідомив колег, що нещодавно в стінах українського парламенту нашим Комітетом було організовано засідання круглого столу на тему: “Екологічні аспекти розвитку гідроенергетики України”, проведення якого було зініційоване громадськістю. Про питання економічної доцільності побудови на Дністрі каскаду з шести малих ГЕС у верхів’ї, що планувалося в “Укргідроенерго”, але викликало спротив мешканців прибережних територій.

Про те, що пропозиції учасників круглого столу було доопрацьовано та відповідно підготовлено пакет рекомендацій, які наш профільний Комітет схвалив на своєму засіданні та направив до Уряду, до Мінприроди, Міненерго, Мінагрополітики, Держводагентства, Держекоінспекції, Держрибагентства, а також керівникам Чернівецької, Тернопільської, Івано-Франківської обласних державних адміністрацій.

Я наголосив, що українська сторона постійно намагається вишукувати допустимі компроміси між економічною доцільністю і впливом на екосистеми. Аналізує і ретельного прораховує можливі негативні наслідки не тільки для України, а й наших сусідів, котрі теж зацікавлені у нормальному функціонуванні дністровської екосистеми.

Було заявлено, що ми сподіваємося на співпрацю з нашими молдовськими колегами і завжди раді вислухати їхню авторитетну думку, враховувати їхні конструктивні пропозиції”, – підкреслив він.

Як наголосив народний депутат, сторони погодилися, що європейські підходи, згідно з якими охорона довкілля має превалювати над короткотривалою економічною вигодою, повинні бути наріжним каменем нашої співпраці щодо Дністровського басейну, як і стосовно Прутського та Сіретського.

“В рамках робочого візиту до Молдови також відбулася зустріч з Прем’єр-міністром Молдови Павлом Філіпом, який висловив своє занепокоєння з приводу дій Російської Федерації та запевнив нас у сприянні щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України.

Під час зустрічі обговирили із представниками Уряду Молдови плани щодо реалізації спільних проектів двостороннього співробітництва задля розвитку наших держав”, – заявив Іван Рибак.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*