Іван Рибак: Закон про Вищий антикорупційний суд ми прийняли не для міжнародних партнерів і не заради кредитів від донорів, ми його прийняли для України

Сьогодні, 7 червня, після тривалих дебатів і переговорів, розгляду численних правок та узгодження позицій, Верховна Рада України у другому читанні ухвалила Законопроект № 7440 про створення Вищого антикорупційного суду. “За” проголосували 315 народних депутатів. Якщо додати скарги Ніни Южаніної та Мустафи Наєма, картки яких не спрацювали під час голосування, то відданих голосів за створення Антикорупційного суду стає 317. Це абсолютна конституційна більшість.

“Був проголосований президентський законопроект, який став консенсусним, врахувавши позицію міжнародних партнерів, і разом з тим повністю забезпечивши принципи суверенітету передбачені Конституцією України.

Підтримка саме президентської редакції з врахуванням ключових позицій Глави Держави свідчить, що саме Президент стоїть на чолі боротьби з корупцією.

Сьогоднішній день вже охрестили “судним днем” України, було багато спекуляцій і намагань попіаритися у ході підготовки цього важливого закону.

Точилися кулуарні розмови про те, що буцімто фракція “БПП” лише імітує підтримку впровадження Антикорупційного суду.

Голосування засвідчило протилежне.

Народні депутати від “БПП” підтримали президентський законопроект і виконали волю громадян, котрі вимагають посилення боротьби з VIP-корупцією, і корупцією взагалі. І українці повинні знати тих, хто намагався затягнути з прийняттям закону, пропонуючи повернути ще раз законопроект на розгляд Венеційській комісії, як це, наприклад, артикулювала Юлія Тимошенко.

Наголошую, закон про Вищий антикорупційний суд ми прийняли не для міжнародних партнерів і не заради кредитів від донорів. Ми його прийняли для себе, для людей, для наших дітей, щоб мати змогу ефективніше розбудовувати справедливу, заможну європейську Україну. Де основними засадничими принципами будуть закон і порядок.

Це ще один крок у бік Європи від азіатчини та диктатури, якими просякнутий пострадянський простір, з якого ми виходимо.

Україна витримала черговий іспит на відповідальність і рівень цивілізованості, з чим я всіх нас і вітаю”, – заявив народний депутат України Іван РИБАК.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*