Іван Рибак: Буковина і весь Карпатський регіон є підходящим майданчиком для впровадження найсучасніших технологій енергозбереження і розвитку альтернативних джерел енергетики

У Чернівцях проходить Тиждень сталої енергії – 2018. Окрім дискусій, переговорів заплановано і зустріч з керівниками ОСББ, котрі вже готуються подавати проекти з термомодернізації будинків. Важливим є і діалог з представниками бізнесу, які формуватимуть ринок.

Органи місцевого самоврядування теж є серйозними гравцями у втіленні реформи децентралізації, бо отримали потужний фінансовий ресурс. Були оглянуті об’єкти з уже реалізованими енергоефективними проектами, як то чернівецька школа №22, яка пройшла процедуру термосанації, буде розглянуто проект енергоефективності в ОСББ, а також представлено вже зреалізовані енергоефективні проекти в ОТГ села Великий Кучурів. Участь у енергетичному тижні взяли представники української влади, профільних міністерств, народні депутати та представники солідних міжнародних організацій.

Ось як прокоментував роль нинішнього зібрання з переліком таких важливих питань народний депутат України Іван РИБАК, який взяв участь у заходах.

“Енергонезалежність держави у сучасному світі є ключовим елементом незалежності політичної. Українська влада за сприяння Верховної Ради успішно втілює чітку політику енергонезалежності, спираючись на підтримку наших закордонних колег. За наслідками Форуму енергоефективного партнерства, який відбувся у Києві 27 квітня, було підписано Фінансову Угоду між Україною та ЄС про надання 50 мільйонів євро безповоротного фінансування проектів Фонду.

Також було підписано у Вашингтоні Угоду між міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), яка входить до системи світового банку, Європейським Союзом та Урядом Німеччини щодо створення спеціального Мультидонорського фонду, котрий співфінансуватиме наш Фонд енергоефективності.

Зараз Уряд та Мінрегіон продовжують переговори щодо залучення додатково ще 50 мільйонів євро, а це збільшить програму підтримки ЄС до 100 мільйонів євро.

Втілюючи енергоефективне партнерство, держава сподівається отримати потужний економічний ефект. Понад 10 мільярдів метрів кубічних сягає потенціал скорочення споживання та імпорту газу, 60 мільярдів гривень складає ємність нового ринку енергоефективності, нові податкові надходження щороку можуть перевищити 10 мільярдів гривень.

Окрім цього, йдеться про створення понад 70 тисяч нових робочих місць, які дасть програма енергоефективності.

Дуже цінним є те, що ця програма накладена на реформу децентралізації одразу ж після створення дає ОТГ можливість отримати необхідні кошти на впровадження енергозберігаючих технологій.

Наряду з утепленням шкіл, дитсадків у районах, чим ми, народні депутати-мажоритарники постійно переймаємося, впровадити сучасні енергозберігаючі технології у лікарнях та інших закладах соціальної інфраструктури. І що не менш важливо, є можливість включити у цю програму і житловий сектор”, – наголосив Іван Рибак.

Народний депутат також переконаний, що Карпатський регіон є дуже підходящим і динамічним місцем для втілення найсучасніших енергозберігаючих технологій та розбудови екологічної енергетики, як то сонячні батареї, вітряні електростанції та інше. І це за прогнозами політика – недалека перспектива.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*